Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Кровли. Гидроизоляция >> Виробництво енергозберігаючих будівельних матеріалів


Виробництво енергозберігаючих будівельних матеріалів
Борисенко С. Виробництво енергозберігаючих будівельних матеріалів : [Інтерв'ю з головою правління "Заводу сантехнічних заготовок" / Записав Р. Зодчий] // Янус Нерухомiсть. 2001. №21 . C.20-21

"Завод сантехнічних заготовок", створений у 1955 році на базі ремонтних майстерень для забезпечення міста необхідною сантехнічною продукцією, а також обслуговування будівельних підрозділів "Головкиївміськбуду", багато років займався практично тільки комплектацією продукції інших заводів. Та завдяки асоційованому членству в ХК "Київміськбуд", вмілому керуванню та застосуванню найновіших технологій на сьогодні завод перетворився у розвинуте підприємство, яке має у розпорядженні унікальні устаткування, сучасні технології та кваліфікованих фахівців. Володіє багатим досвідом розробки та виготовлення сантехнічної продукції, здатної задовольнити будь-які потреби замовників як на території України так і за її межами. Заводська продукція неодноразово експонувалася на міжнародних виставках, НВЦ і ярмарках, відзначалася дипломами та нагородами. Про те, як підприємству вдалося досягти успіху, розповідає голова правління Семен Іванович Борисенко.

Семене Івановичу, на сьогодні столичний "Завод сантехнічних заготовок" е одним з найпотужніших серед підприємств аналогічного профілю. Розкажіть, як вдалося не тільки зберегти підприємство під час "буремних часів", а й зробити його лідером у своїй галузі"У 1995 році виграли тендер зі структурної перебудови за програмою TACIS, інтенсивно почали займатися заміною технологій на заводі. В 1996 році вперше були за кордоном, в Іспанії, де дуже багато чого побачили та навчилися. Там ми зрозуміли, що енергоносії з кожним роком будуть дорожчати, тому енергозберігаючі технології є дуже перспективним напрямком роботи. Ми переобладнали наші цехи, закупили нові технологічні лінії і почали випускати цілком нову продукцію. Зокрема, теплогідроізольовані труби, які зараз активно використовуються при перекладці тепломереж по всьому Києву і не тільки.

Ефективність використання теплогідроізольованих труб беззаперечна. Якщо за старої технології з використанням звичайних труб на 1 км магістралі втрачається до ЗО градусів тепла, то при використанні теплогідроізольованих труб, згідно з розрахунками науково-дослідних інститутів, на один кілометр втрачається всього 1 градус. Тобто, для забезпечення нормальної температури потрібно на 25-29% менше газу, менше вугілля та іншого палива. У всіх Західних державах взагалі є таке поняття як 1 кг умовного палива на 1 кв м на рік. Наприклад, якщо будинок має площу 400 кв м, то для його опалення потрібно 400 кг дизпалива. На рік при наших умовах на опалення аналогічного будинку потрібно в 10-15 разів більше пального, тому не будинок треба опалювати, а зберігати енергію. Велику роль у збереженні тепла відіграє і метапластикова столярка, виробництво якої віднедавна було започатковано на нашому підприємстві. Крім того, ми виробляємо повністю автоматизовані пластинчаті теплообмінники і модулі.

У нас зараз 9 цехів, з яких тільки два працюють за старою технологією: на всіх інших встановлені нові технологічні лінії. У 1998 році на заводі все обладнання було зношене майже на 50%. Сьогодні практично до 90% устаткування " нове або капітально відремонтоване. Усе обладнання, яке ми закупили для наших цехів, в основному є також енергозберігаючим. Скажімо, у цеху з виробництва металопластикової столярки частка витрат на електроенергію у вартості товару складає всього-навсього 1,5%! У розвинутих країнах основна складова ціноутворення є вартість матеріалу і заробітна плата, а в Україні, на жаль, як і в колишньому CPCR третьою складовою ціни продукції є енерговитрати. На нашому підприємстві ми таку складову ціноутворення практично виключили.Які ще чинники сприяли розвитку"Насамперед, нам завжди у роботі допомагав факт входження до складу холдингу "Київміськбуд", який, безумовно, є дуже прогресивною компанією. Зауважте, в той час, коли практично припинилось державне фінансування житлового будівництва, ХК "Київміськбуд" не опустив руки, не "клянчив" кошти в держави на спорудження будівель, а перший започаткував нову ще цілком неапробовану систему будівництва житла за кошти населення! Крім того, в ХК "Київміськбуд" є важливий принцип " використовувати продукцію вітчизняних підприємств, насамперед тих, що входять до холдингу. ХК "Київміськбуд" постійно використовує нашу продукцію, яка за якістю не поступається іноземним аналогам, до того ж має нижчу ціну. Крім того, Сантехзавод завжди поруч, і, коли виникне необхідність, у будь-який момент зможе допомогти у монтажі, виправить недоліки та інше.

Крім того, невід'ємною складовою нашого успіху є, звичайно, колектив. Це команді завдяки злагодженій роботі якої у 1993-9 роки, у період інфляції, нам вдалося збере ти наші обігові кошти.Що Ви можете сказати про попит про географію розповсюдження продукції підприємства"Ми зараз перевантажені роботою: у нас контракти підписані на 3 місяці наперед Це змусило останнім часом відмовляти Індивідуальним замовникам, яких, насправді, не мало, зважаючи на якість та доступну цін нашої продукції. Можливо, це дещо не скромно, але сьогодні на ринку металопластикових вікон за якістю та ціною у нас практично немає конкурентів. До речі, на самом заводі поставлена столярка нашого виробництва.

На сьогодні наша продукція експортується до Польщі, Прибалтики, продається вона і у Франції. Днями я їздив до Болгар де на переговорах з представниками Софії теплокомуненерго було визначено, що наш "Завод сантехнічних заготовок" з наступної року буде брати участь практично у всіх тендерних торгах на поставку труб, що оголошуватимуться у Софії. Загалом, частка експорту нашої продукції складає близько 7-8%.На скільки збільшились обсяги вирибництва вашої продукції після здійснення структурної перебудови за програмою TACIS"Обсяги виробництва у порівнянні з 199 роком збільшились десь у 7-8 разів. У 199 році на підприємстві працювало близько 49 чоловік, зараз " вже за 700. Виробіток на одного працюючого у 1999 році складає 26 тис. грн., в 2000 " 48 тис. грн, за 9 місяці 2001 " десь 63 тис грн на одну людину. Це значить, що працівник став мішки швидше носити. Річ у тому, що цілковито помінялася технологія. У 1998 році загальний обсяг випущеної товарної продукції склав 13 млн. грн., а у 1999 році він вже дорівнював ЗО млн. грн., бачимо ріст в 2,5 рази. У 2000 році ми випустили продукцію на 48 млн. грн., а з початку 2001 " вже на 50 млн. грн., і до кінця року планується випустити продукції на суму 70 млн. грн. Таким чином, темпи росту будуть складати 180%. Фактично, щороку ми збільшуємо обсяги виробництва у 2 рази. Якщо раніше завод працював в одну зміну, то зараз деякі цехи працюють цілодобово. Завдяки цьому ми змогли вийти на ринки не тільки України, а й інших країн, як близького так і далекого зарубіжжя. Але практично вся нова продукція проходила "обкатку" в ХК "Київміськбуд".Які нові технологічні лінії останнім часом були запущені на Вашому підприємстві і які ще плануються до запуску"Знаючи, що в кожній квартирі розводка труб сталева, а труби на воду " оцинковані, а в світовій практиці цинк використовувати у такій якості взагалі заборонено, ми вирішили займатися виробництвом труб світового стандарту за поліпропіленовою технологією для гарячого та холодного водопостачання, а також для систем опалення у житлових будинках. Суть технології полягає в тому, що наші труби усередині емальовані і їхня внутрішня поверхня така сама, як, скажімо, у звичайній емальованій каструлі. На цю продукцію завод дає гарантію 50 років. У Європі такі труби виготовляються діаметром 160 мм, а завдяки розробці нашого конструкторського бюро ми виготовляємо аналогічні труби діаметром 225 мм.

Зараз конструкторське бюро практично завершило розробку документації з виробництва великих поліетиленових труб діаметром до 1000 мм. Думаю, десь навесні безпосередньо розпочнеться їх виробництво. У країнах СНД на жодному підприємстві ще немає такої лінії. На нашому підприємстві також працюють 2 лінії з виробництва поліетиленових труб діаметром до 560 мм, які ми, до речі, також виготовили самі. Крім того, таку лінію продали до Львова та Донецька.Які матеріали Ви використовуєте на своєму виробництві"Наш принцип " при виробництві максимально використовувати вітчизняні матеріали. Не бачимо сенсу купляти за кордоном продукцію, яку виробляють в Україні. Є, звичайно, компоненти, які на жаль поки в Україні не випускають чи випускають, але вони за деяким параметрами не підходять нам, тому ми закуповуємо її за кордоном. Зокрема, профіль на металопластикову столярку в Україні виробляють тільки дві фірми: "Рівнопласт" і "Надія" в Харкові. Але вони випускають двокамерний профіль, який не відповідає нашим санітарним нормам та не забезпечує належного енергозбереження. Ми на своєму виробництві використовуємо трьохкамерний профіль, який закуповуємо у німців. Таким чином, на нашу металопластикову столярку дається гарантія 5 років, хоча досвід свідчить, що вона зможе служити і ЗО років. Лінії з виробництва теплоізольованих труб для теплових мереж ми також закупили у Німеччині.Чи планує завод надалі розширювати виробництво"Весною наступного року плануємо почати будівництво ще одного цеху, оскільки не вистачає місця в існуючих. А надалі будемо працювати над вдосконаленням технологій. У нас є 9 головних напрямків роботи, більше тисячі найменувань продукції. Усі потужності використовуються практично на 100 %. Прогрес не стоїть на місті. Почнемо робити 5-ти камерне скло, а не трьох, як зараз, і нам треба буде думати, працювати, щоб переробити наше обладнання й виробляти цю нову продукцію. Ще раз хочу наголосити: увесь світ працює на збереження енергії, тому і нам потрібно працювати активно у цьому напрямку, і ми обов'язково досягнемо успіху.ВАТ "Завод сантехнічних заготовок" створений у 1955 році на вазі ремонтних майстерень для забезпечення міста необхідною сантехнічною продукцією, а також обслуговування будівельних підрозділів "Головкиївміськбуду". (AT XK "Київміськбуд"). Від 17 червня 1994 року з арендного підприємства "Завод сантехнічних заготовок" перетворився у Відкрите акціонерне товариство. Підприємство включене до недержавного реєстру українських підприємців, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності України та за її межами. Завод приймає участь у багатьох виставках, де його продукція відмічається дипломами та подяками. Для організації цілісного технологічного процесу на заводі створено підрозділ, який займається виконанням всіх необхідних робіт, починаючи з розрахунку до повної здачі "під ключ" всіх сантехнічних та монтажних робіт на об'єктах. Для реалізації продукції населенню при заводі відкрито магазин "Сантехнік".

Вироби ВАТ "Завод сантехнічних заготовок" призначені для застосування в споруджуваних та реконструйованих житлових, громадських та промислових будівлях, а також в індивідуальному будівництві. Підприємство постійно розширює своє виробництво та впроваджує технологічні лінії по випуску нової продукції. Завод виробляє: трубні вузли систем водопостачання, газопостачання, опалення із чорних, оцинкованих і емальованих труб в комплекті з арматурою (вентилі, задвижки, клапани), кріпленнями і опалювальними приладами (конвектори КН-20, радіатори МС-140АО); системи вентиляції, аспірації, димовилучення з чорної й оцинкованої сталі і металопласту, особливо щільні, в комплекті з кріпленнями; системи каналізації з чавунних і поліетиленових труб Ду 50-110 мм й фасонні частини до них; труби теплоізольовані Ду 27-1020 мм по сталевій трубі (по системі труба в трубі) в поліетиленовій або стальній оцинкованій оболонці для підземної безканальної й зовнішньої прокладки та комплектуючі до них; труби гідроізольовані стрічкою "ТЕРМІЗОЛ" або "ДТП" по зовнішній поверхні для водо " газопостачання та емальовані по внутрішній поверхні для водопостачання; труби та фасонні частини з поліпропілену Ду 15-90мм; відведення сталеві круто загнуті Ду 50-100 мм; пластинчасті теплообмінник; індивідуальні теплові вузли; лиття із сталі, чавуну і кольорових металів вагою до 200 кг; металопластикові вікна й балконні двері.

English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM