Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Кровли. Гидроизоляция >> Супергідроізоляція фундаментів від ?Дайтерман?


Супергідроізоляція фундаментів від ?Дайтерман?
Супергідроізоляція фундаментів від "Дайтерман" // Строительство и реконструкция . . 13 сентября 2001 (№ 9) . С. 9

Милуючись красивим будинком чи спорудою, ми забуваємо, що основою всього є фундамент, захований від наших очей під товщою грунту. Саме від його якості залежить надійність та довговічність всієї споруди. Тим часом умови експлуатації фундаменту досить важкі. Це навантаження всієї споруди, тиск грунту, просочування ґрунтової води. Практично щоразу, споруджуючи нові чи реставруючи старі об'єкти, будівельники повинні вирішувати питання захисту їх фундаментів від впливу води. І якщо прорахунки механічної міцності фундаменту даються взнаки дуже швидко (споруда дає тріщини чи руйнується), то наслідки недбало чи невміло зробленої гідроізоляції проявляються з часом, деколи через роки. Мокрі підвали, протікання в підземних гаражах, капілярне піднімання води по стінах перших поверхів " ось далеко не повний перелік проблем, які починають переслідувати мешканців ще недавно нового будинку. Починаються ремонтні роботи з відновлення гідроізоляції, вартість яких на порядок більша, ніж вартість гідроізоляції, зробленої в процесі будівництва. Старі методи з використанням смоли, руберойду чи "рідкого скла" в принципі не можуть забезпечити сучасних будівельних вимог до гідроізоляції, а в деяких випадках їх застосування може призвести ДО погіршення експлуатаційних параметрів споруди. Поява на ринку гідроізоляційних будматеріалів новітніх продуктів створює іншу проблему " як технічно правильно і економічно вигідно вибрати потрібний. Мета даної етапі " ознайомити українських будівельників з системою гідроізоляції від німецької фірми "DEITERMANN " (ДАЙТЕРМАН) " Superflex 10 (Суперфлекс 10) " бестселера серед гідроізоляційних матеріалів на бітумній основі. Система Superflex 10 використовується для виконання зовнішньої гідроізоляції фундаментів, стін підвалів, підземних гаражів, а також будь-яких поверхонь, що контактують з грунтом в .очисних спорудах, тунелях і колодязях. Крім того, систему застосовують при гідроізоляції мокрих та вологих приміщень, балконів і терас під стяжкою.

Головною перевагою пропонованої системи , порівняно з іншими, є те, що маючи високу водонепроникність, гідроізоляційне покриття залишається еластичним весь період експлуатації, а також має властивість до самозатягування в місцях виникнення тріщин споруди. Крім того, вона дає можливість виконання суцільної, безшовної ізоляції всього фундаменту. Поверхня основи при цьому може бути вологою. До складу системи входить комплект матеріалів (ґрунтовка, двокомпонентна мастика, еластична стрічка для стиків і температурних швів) та оптимально підібрана технологія його застосування. Розглянемо детальніше матеріали та технологію системи.

В якості ґрунтовки використовується матеріал Eurolan ЗК (Євролан ЗК). Це універсальна дисперсна бітумна емульсія 60% концентрації на водяній основі з добавками синтетичних речовин, яка стійка до дії кислот та лугів. При грунтуванні розбавляється водою в пропорції 1:10. Слід також зауважити, що Eurolan ЗК може бути використаний самостійно як добавка до водонепроникної штукатурки (цементно-піщана суміш в пропорції 1:3 замішується на Eurolan ЗК, розбавленому водою 1:5) при гідроізоляції фундаменту від легкої вологості грунту. При цьому він діє як пластифікатор. Ще волога штукатурка покривається нерозбавленим Eurolan ЗК. Після висихання на поверхні концентрований Eurolan ЗК має вигляд чорної блискучої еластичної плівки.

Основний матеріал Superflex 10 " це високо-еластична двокомпонентна ізолююча маса на основі синтетичних і бітумних речовин. Вона не містить розчинників та безпечна для навколишнього середовища.

Характерні особливості Superflex 10:

size=4>- використання на будь-яких мінеральних основах (в тому числі вологих), горизонтальних та вертикальних поверхнях без армуючих тканевих прокладок;

- висока еластичність, здатність до розтягу та перекриття тріщин шириною до 5 мм навіть при одночасному переміщенні країв;

- висока водонепроникність навіть для води під тиском до величини 7 атм;

- стійкість до дії всіх агресивних субстанцій грунту та коріння рослин, що проростають;

- висока адгезія з основою (під матеріал не потрапляє вода, як у випадку використання плівок чи ізоляційних стрічок);

- швидка і легка обробка, мінімум затрат інструментів та робочої сили;

- довговічність, співрозмірна з часом експлуатації споруди;

- значний економічний ефект як при проведенні робіт, так і при експлуатації;

Окремо слід відмітити ефективність застосування системи size=4>Superflex 10 в з'єднаннях і заокруглених місцях елементів конструкції, а також на температурних швах. Такі місця є "ахілесовими" у випадку використання звичайних ізоляційних матеріалів. Superflex 10 дає можливість утворення плавного безшовного переходу без застосування армуючих вкладок. Температурні шви ізолюються надійно за допомогою стрічок Superflex B240 або size=4>Superflex В 400, які size=4>наклеюються на краї температурного шва матеріалом Superflex 10, інтегруючись з усією гідроізоляцією.

Технологія використання системи Superflex 10 досить легка і містить ряд простих операцій:

1). Підготовка поверхні фундаменту " зводиться до зачистки її від бруду і частинок, що відшарувались, причому поверхня може бути волога. Цей фактор розширює сферу застосування системи при гідроізоляції вже існуючих вологих споруд.

2). Щіткою чи розпилювачем (при значних площах) поверхня грунтується матеріалом Eurolan ЗК, розбавленим водою в пропорції 1 ПО.Витрата Eurolan ЗК " від 50 до 80 мл/м2.

size=4>3). За допомогою дрелі з насадкою ретельно перемішуються обидва компоненти ізолюючої маси size=4>Superflex 10. Свіжий матеріал має пастоподібну консистенцію і готовий до використання протягом 2 годин.

4). Наноситься Superflex 10 гладкою кельмою в один прийом шаром необхідної товщини (4-6 мм) залежно від ступеня навантаження водою. size=4>В першу чергу ізолюються місця виходу комунікацій, стики і температурні шви. Після цього вся поверхня фундаменту промазується суцільним шаром Superflex 10.

Витрата Superflex 10 :4 л/м2size=4> при захисті фундаменту від вологості грунту, 5 л/м 2 " від води, що діє без тиску, 6 л/м2 " вода під тиском.

5). В місцях температурних швів у масу Superflex 10 вводиться еластична стрічка Super-flex В 240 або size=4>Superflex В 400.

size=4>6). У випадку теплоізоляції фундаментів поверх гідроізоляції Superflex 10 наклеюються тверді полістирольні плити

Витрата Superflex 10 для наклеювання плит " біля 2 кг/м2.

size=4>7).Через 24 години після нанесення Superflex 10 будівельний котлован можна засипати грунтом.

Схема виконання гідроізоляції показана на size=4>рис.1.

При горизонтальній гідроізоляції перед виконанням стяжки маса Superflex 10 наноситься на всю площу товщиною 5 мм. Після тужавіння маси вона покривається для захисту і надання слизькості поліетиленовою плівкою. Потім виконується стяжка товщиною мінімум 4 см.

Форма поставки матеріалів " металеві ємкості. Eurolan ЗК"в 10-кілограмових або 30-кілограмових, a Superflex 10 " в size=4>30-кілограмових.

Якість матеріалів системи Superflex 10 гарантується фірмою "DEITERMANN", виробництво якої сертифіковано у відповідності до системи міжнародних стандартів ISO 9001. Представник "DEITERMANN" в Україні " фірма "Альпі-Львів".English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM