Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Кровли. Гидроизоляция >> Система ремонту дахів DEITERMANN


Система ремонту дахів DEITERMANN
Мидляк Я. Система ремонту дахів DEITERMANN // Будмайстер. 2001. №17. C.18

Дахи будинків, а точніше матеріали, з яких вони виконані, піддаються постійному екстремальному впливу навколишнього середовища. Значні перепади температури та вологості, періодичні заморожування та відтаювання, постійний вплив ультрафіолетового випромінювання, агресивні забруднення з повітря та дощової води - ось далеко не повний перелік факторів, що дуже негативно впливають на довговічність та функціональність матеріалів, призначених для ущільнення дахів. До недавнього часу нашим будівельникам доводилось мати справу в основному з простим бітумом (смолою) та руберойдом. Ці матеріали на основі нафти були дешевими, а тому без проблем широко використовувались для ремонту будь-якого об'єкта. В результаті на деяких пласких дахах утворились багатошарові руберойдно-смоляні покриття, які, все ж таки, протікають. Причина полягає в тому, що забезпечити достатню адгезію рулонного матеріалу до основи по всій його площі (особливо у випадках вигинів та нерівностей) досить важко, а смола - це взагалі нестійкий до морозу та ультрафіолетового випромінювання недовговічний матеріал.

Сьогодні на ринку України представлена широка гама матеріалів для виконання нових естетичних довговічних дахів. Маючи у своєму асортименті матеріали вищезгаданого типу, хочемо, проте, звернути особливу увагу читача на систему ремонту старих дахів від фірми DEITERMANN як значно дешевшого, нетрудомісткого, але дуже ефективного методу боротьби з "дірявими дахами". Дана система включає три основних матеріали:

1. Plastikol 1 - готова до вжитку пастоподібна маса на основі бітуму з невеликим вмістом розчинників. Використовується для ефективного ущільнення елементів покриття дахів різного типу, усування пухирів на дахах з рулонних матеріалів, а також перекриття тріщин (шириною до 1 см). Маючи в своєму складі спеціальні добавки, матеріал забезпечує високу адгезію до основ (в т.ч. вологих) з бетону, металів, бітумних матеріалів. Після застигання залишається еластичним (ступінь висихання 75%), стійким до атмосферних впливів, дії промислових газів, солей та інших агресивних речовин. Появі крихкості матеріалу запобігають спеціальні пластифікатори, а адсорбери ультрафіолетового випромінювання ефективно протидіють пошкодженням покриття від дії цього шкідливого фактору.

Час підсихання - декілька годин, а остаточного тверднення - від 2 до 8 днів (в залежності від умов).

size=4>Теплостійкість - до +150"С.

size=4>Порядок усунення пухирів на руберойдних дахах представлений на малюнках 1,2,3.

2. Eurolan 3K - універсальна дисперсна бітумна емульсія 60% концентрації на водяній основі з добавками синтетичних речовин, стійка до дії кислот і лугів. Матеріал використовується на сухих та вологих основах, не містить хімічних розчинників, має хорошу адгезію до бетону, цегли, сталі, бітуму, волокнисто-цементних матеріалів, корку та різноманітних ізоляційних плит (навіть до плит з пінопласту, чутливих до дії розчинників).

Основою може бути будь-яка чиста поверхня даху, виконана з бетону чи рулонних матеріалів з ухилом не менше ніж 5%. В залежності від поглинаючих властивостей основи емульсію розбавляють водою в пропорції 1:2 або 1:3. У випадку старих покриттів, виконаних з рулонних матеріалів, які мають посилку, обов'язково застосовують сильнорозбавлену емульсію. Після висихання такого грунтуючого шару слід нанести захисний шар з використанням нерозбавленої емульсії. Покриття на основі Eurolan 3K має вигляд чорної блискучої еластичної плівки.

3. Plastikol NFB - стійка до впливу атмосферних опадів, промислових газів, багатьох лугів та кислот пластична бітумна маса з розчинником для влаштування нових та ремонту старих покриттів на дахах. Матеріал містить добавки, що забезпечують хорошу адгезію до бетону, цегли, старих та нових рулонних матеріалів, в тому числі до вологих основ.

Відновлення старого покриття даху з рулонних матеріалів передбачають такі технологічні операції:

- суху поверхню даху підмести мітлою. Зашпатлювати матеріалом Plastikol NFB стики, тріщини та пошкоджені місця (можна застосовувати при цьому армуючі сітки). Пухирі усувати, як і матеріалом Plastikol 1;

- відновлювану поверхню даху заґрунтувати матеріалом Plastikol 4 V;

- після висихання грунтуючого шару поверхню даху слід покрити суцільним шаром з матеріалу Plastikol NFB товщиною 5 мм, а потім посипати тонко подрібненим щебенем. Витрати матеріалу Plastikol NFB - 5 кг/м2 , а тонко подрібненого щебеню - 1,5 кг/м2.

size=4>Покриття з даного матеріалу приймає консистенцію гуми та має високу стійкість до розтягування. Теплостійкість покриття складає до+150"С.

Підсумовуючи вищесказане, слід зазначити, що матеріал Plastikol 1 застосовується в основному при ремонті локальних пошкоджень дахів. Після цього можна провести покриття всієї поверхні даху матеріалом Eurolan ЗК, що утворює недорогу (в межах 12 -15 грн/м2 ) систему ремонту дахів. Матеріал Plastikol NFB поєднує в собі властивості двох вищезгаданих матеріалів, але передбачає нанесення на всю площу даху (в тому числі й методом напилення), чим забезпечує більш надійний, проте дорожчий, його захист. Ціна матеріалу - близько 45 грн/м2.За детальнішою інформацією просимо звертатись у фірму "АЛЬПІ-ЛЬВІВ", представника "DEITERMANN" в Україні.

English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM