Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Бассейны и сауны >> Басейн на присадибній ділянці


Басейн на присадибній ділянці
Чікільова О.І. Басейн на присадибній ділянці // Наш дiм. 2000. №2. C.26-27

Поплескатися у приємних водних потоках, та ще й під власним дахом - мрія багатьох. Немає нічого більш приємного, ніж пірнути з головою у голубу безодню і відчути на собі розслаблюючий та охолоджуючий вплив вологих потоків.

Власний басейн! Рожева мрія! Та чи може вона здійснитися" Сучасні технології дають можливість сьогодні практично кожній людині середнього достатку спорудити собі басейн. У вільному продажу є всі необхідні для цього будівельні матеріали: бетон, дерево, металева арматура, труби, насоси, гідроізоляційні матеріали та ін.

Підготовка до будівництва басейну. Насамперед слід вибрати місце для басейну. Щоб не помилитися у цьому серйозному питанні, необхідно врахувати ряд факторів:

1. Наявність рослинності. Не рекомендується споруджувати басейн у безпосередній близькості від дерев. Їх коріння, тягнучись до води, можуть пошкодити (прорвати) гідроізоляцію басейну. Крім того, листя, потрапляючи в басейн і розкладаючись в ньому, буде сприяти розвитку зелених водоростей. Особливо треба уникати сусідства з такими деревами як тополя, ракитник, кінський каштан, верба.

2. Склад грунту та рельєф місцевості. Найкращим рішенням буде вибір площадки під басейн з невеликим ухилом. Завдяки цьому зменшиться об'єм земляних робіт та суттєво полегшиться робота по проектуванню системи зливу з басейну. Найкраще, якщо грунт на цій площадці буде глинистим, бо глина не пропускає воду, що є важливим у випадку порушення гідроізоляції.

3. Напрям вітру. При плануванні басейну важливо враховувати напрям вітру у даній місцевості, особливо якщо басейн матиме прямокутну форму. Найкраще, щоб вітер дув уздовж басейну. За таких умов лист, пил та інший бруд, що потраплятиме у басейн із оточуючого середовища, буде накопичуватись біля протилежної напряму вітру стіни басейну. Саме там і треба встановити трубу для переливу, через яку у зливну систему разом з водою витече бруд. Краще, якщо таких отворів для переливу води буде два, причому розмістити їх слід по краях стіни, у кутах, де частіше всього накопичується бруд.

4. Глибина басейну. Практика показала, що найбільш оптимальною глибиною басейну для відпочинку і розрядки на воді буде відстань від водної поверхні не більше 144см. Такий басейн забезпечить вільне плавання, дасть можливість розвернутися у підводному положенні, безпечними будуть і стрибки у воду. Якщо ж ви хочете стрибати у свій басейн з трампліну, то його глибина має бути не менше 230 см Але така глибина необхідна тільки безпосередньо під трампліном, а далі вона повинна плавно підніматися до 144см. Якщо ж мова йде про басейн для дітей, то глибина не повинна перевищувати 50см. Це забезпечить безпеку купання та дасть можливість дітям впевнено почувати себе у воді. А якщо ви задумали комбінований басейн (для дітей і дорослих), то дитяча ділянка повинна бути відгорожена від "дорослої" перегородкою (сіткою), причому від поверхні до дна, щоб виключити попадання дитини на "дорослу" глибину. Обов'язковою умовою при наявності двох рівнів глибини у басейні (144см і 230см; 50см і 144см) є поступовий (пологий) перехід від меншої глибини до більшої і навпаки.

5. Кожний процес передбачає підготовчу стадію, яка включає придбання необхідних матеріалів. у відповідності з обраним npoeктом том басейну. Для того, щоб спорудити басейн, вам необхідні:

- дерев'яні дошки та рейки;

- металева сітка;

- полівінілхлоридна плівка (ПВХ-плівка), або поліетилен, або бутилкаучукова резина;

- водопровідні труби;

- цемент, просіяний пісок, гравій, щебень;

- кахель;

- стальні будівельні конструкції (кутики, швелери, балки різного січення, дроти)

За геометричними параметрами басейни поділяються на: квадратні, прямокутні, круглі, овальні, басейни-багатогранники Але обираючи при проектуванні форму басейну, майте на увазі, що найпростішими у виготовленні є квадратні та прямокутні басейни.

Безумовно, ідеальним є спорудження комплексу - басейн поряд з сауною чи лазнею. Але тут головним вирішальним фактором є матеріальні можливості та велике бажання здійснити свій задум.

За методом будівництва розрізняють три види басейнів -вкопані, напіввкопані та наземні.

Для початку пропонуємо вам варіант напівкопаного квадратного басейну для дітей розміром 2,5 х 2,5 м. Насамперед треба вирити котлован глибиною 0,6 м і одразу зробити дренаж. Це необхідно для того, щоб створити прошарок, який не допускатиме вихід вологи безпосередньо на дно котловану. Дно котловану підрізати до центру ( з нахилом 5-6 градусів). У центрі котловану зробіть ямку глибиною 0,2м, повністю засипте її гравієм, а потім покрийте ним усе дно котловану. Шар гравію має бути не менше 6-10см. Таким чином, дно котлована вже має дренаж. До дренажу стін басейну ми повернемося пізніше, а поки що потрібно буде спорудити стіни, залишивши зазор між ними та стінами котлована не менше 7 см. Саме в нього буде засипатися шар гравію, який перекриє шлях ґрунтовим водам до стін басейну. В залежності від прийнятого вами рішення басейн можна виконати із цегли, бетону, дерева або листового металу 0,8 " 1мм завтовшки. Але для дитячого басейну найкращим матеріалом буде деревина сосни.

Знявши розміри з урахуванням зазорів для бокового дренажа, розпочинайте обрізку досок. Підготовлені до збірки доски необхідно заґрунтувати оліфою і покрити емалевою фарбою чи лаком, а потім збити ці доски у окремі секції (щити). Під час збирання дерев'яної "чаші" басейну не забудьте за розміткою зробити вирізи у секціях для зливної та переливної труб. При цьому врахуйте, що труба подачі води в басейні буде знаходитись з протилежної сторони. Діаметр зливної труби має бути не менше 30мм. її довжина та конфігурація залежить від особливостей конструкції зливної системи. На обох кінцях труби повинна бути нарізана різьба. З'єднання зливної труби з дерев'яною основою басейну буде забезпечувати міцність та герметичність, тому до цієї роботи треба поставитись особливо відповідально.

Тепер повернемося до питання остаточної зборки дерев'яного каркасу басейну. Треба виготовити з дерева 12 клинів довжиною 20см і шириною 6,5см. Підготуйте також 12 металевих пластин 20 х 20 см. Клини (по 3 з кожної сторони) вставте у зазори між стінками котлована. Остаточно забивати клини можна лише після того, як у всі зазори по периметру буде засипаний гравій.

Далі по об'єму басейну викладаємо ПВХ-плівку (або поліетиленову) розміром 5 х 5м. її краї загинаємо за верхній край дерев'яного каркасу і закріплюємо рейкою та планкою. У місці виступу зливної труби вирізуємо у плівці отвір, надіваємо її на трубу, зверху надіваємо резинову прокладку, шайбу і зажимаємо гайкою. Потім на виступаючий кінець труби надіваємо сітчастий фільтр, і маємо готову систему зливу. Таким самим способом прикріплюється до дерев'яного корпусу труба переливу.

Після виконання цих операцій обсипаємо басейн ґрунтом до висоти виступаючої частини дерев'яного каркаса, зверху обкладаємо дерном. Щоб не заносити бруд у басейн, зі сторони драбини робимо невеликий майданчик, який викладаємо кахлем. Для того, щоб хватаючись за краї дерев'яного каркаса не пошкодити плівку, накладаємо на них доски шириною 10см, які фіксуються на упорах.

Потім заповнюємо басейн водою, зливаємо воду через 4 години, заповнюємо знову і - купальний сезон можна відкривати!

У наступному номері журналу ми докладно розповімо вам про спорудження прямокутного вкопаного басейну та вкопаного овального басейну.

English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM