Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Стены - покрытия. >> Що необхідно знати про шпалери


Що необхідно знати про шпалери
Чикільова О. Що необхідно знати про шпалери // Наш дiм. 2001. №4. C.16

Кожна size=4>господиня знає, що затишок у оселі багато в чому залежить від того, які в ній стіни. А стіни, як правило, обклеюють шпалерами. То ж цього разу пропонуємо вашій увазі інформацію саме про них.Які вибрати шпалери

Перш ніж купувати шпалери, накресліть на папері план квартири і розташуйте на кресленні предмети меблів так, як вони будуть стояти після ремонту. Це допоможе визначити колір, малюнок, фактуру (рельєфність) шпалер і зробити квартиру затишною та сучасною.

size=4>Купуючи шпалери, потрібно чітко уявляти, чи пасуватимуть вони до вашого приміщення: з великим чи дрібним малюнком, однотонні, яскраві чи, навпаки, непомітні, теплих тонів. Багато чого у виборі шпалер залежить від власника квартири і, зокрема, від його характеру. Але існують так звані гігієнічні рекомендації, яких потрібно дотримуватися, обробляючи стіни своєї квартири.

Вчені-гігієністи радять ставитися до вибору кольору фарбування житла дуже відповідально, оскільки він впливає на життєдіяльність та настрій людини. Так, сполучення м'яких, салатних відтінків створює атмосферу урівноваженості, спокою, впевненості. Червоний, фіолетовий і синій кольори збуджують нервову систему, стомлюють зір.

Вибір кольору шпалер визначається також кліматичною зоною, в якій розташоване житло, орієнтацією вікон, місцевим рельєфом тощо. Наприклад, у приміщеннях, де завжди багато сонячного світла, стіни краще обклеювати шпалерами темного, насиченого кольору: синього, фіолетового, темно-блакитного, кавового, теракотового, шоколадного. Ці кольори здатні "приглушити" світло.

Приміщення з недостатнім природним освітленням обклеюють жовтогарячими, яскраво-жовтими, салатними шпалерами, які роблять кімнату світлішою. Недостатню кількість сонячного світла компенсують шпалерами теплих відтінків: золотаво-жовтого, світло-жовтогарячого, жовтувато-зеленого, пурпурового.

Приміщення, обклеєне шпалерами теплих тонів, здається меншим, холодні синьо-зелені шпалери, навпаки, візуально збільшують його обсяг. Шпалери з поперечними смугами роблять приміщення нижчим, вертикальна ж побудова орнаменту, навпаки, створює зоровий ефект високих стін.

Необхідно пам'ятати також, що для житлових кімнат найкраще підходять паперові шпалери; для передпокою, кухні - синтетичні, наприклад, декоративні полі-вінилхлоридні плівки, що імітують текстуру різних порід дерева, цегельну кладку, керамічну плитку. Застосовують такі плівки для обробки дверей, вбудованих меблів, вони довго зберігають свій колір і фактуру, гігієнічні, добре миються водою з милом. Паперові шпалери бувають прості, середньої і вищої якості (гобеленові, килимові, тиснені).Обклеювання стін паперовими шпалерами

Якщо ви вирішили обклеїти стіни квартири паперовими шпалерами, насамперед слід зняти старі шпалери. Запам'ятайте: нові паперові шпалери, намазані клеєм, збільшуються в розмірах, а висихаючи, стискуються і рвуть чи відклеюють від штукатурки старі. Тому, щоб цього не відбувалося, краще старі шпалери видаляти зі стін. Якщо ж ви впевнені, що старе покриття витримає і не відклеїться, зніміть тільки погано прикріплені ділянки, а штукатурку зачистіть шкуркою. Якщо на стіні залишилися плями клейової чи вапняної фарби, обов'язково зачистіть їх, тому що до пофарбованих місць шпалери не приклеюються. Стіну намажте клеєм, а потім наклейте старі газети.

Підготовлена поверхня повинна бути суцільно обклеєна газетами, без пропусків. Очистіть її від пилу, зріжте горбки, ще раз покрийте клеєм і дайте йому просохнути протягом доби. Поки клей сохне, приготуйте шпалери. Почніть з обрізки однієї з кромок: для обклеювання правої стіни (якщо стояти обличчям до вікна) зрізують ліву кромку, а для лівої - праву.

Потім розріжте рулони на полотнища довжиною, рівною висоті приміщення плюс припуск 10 см. Намагайтеся розрізати рулон так, щоб при наклеюванні полотнищ на стіну візерунки на них збігалися. Складайте шпалери лицьовою стороною до підлоги так, щоб їх краї були зсунуті відносно один одного на 2-3 см (шпалери складайте на поліетиленову плівку). Валиком нанесіть рівним шаром клей на зворотню сторону полотнища і дайте йому просочити папір.

size=4>Перше полотнище наклеюйте так, щоб обрізана кромка була звернена до вікна. Якість роботи в основному буде залежати від того, як ви розгладите полотнище на стіні. Приклейте один кінець полотнища до верхньої частини стіни, інша частина нехай вільно звисає уздовж схилу. Перевірте чи точно по схилу висить полотнище, а потім ребром долоні рухом по центру і зверху вниз пригорніть його до стіни. Перевіривши, чи зайняло воно строго вертикальне положення, легкими рухами від центра до країв, зверху вниз розгладьте шпалеру одежною щіткою чи сухою чистою ганчіркою. Приклеєне полотнище ще раз розгладьте м'якою ганчіркою - тепер уже колоподібними рухами. Простежте, щоб під шпалерою не залишилося пухирців повітря. Якщо ж вони все-таки залишилися, проколіть їх тонкою голкою, випустіть повітря і розрівняйте шпалеру щіткою. Друге полотнище наклеюйте так, щоб захопити необрізану кромку першого полотнища. Завдяки цьому місця з'єднань (шви) будуть непомітними.English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM   
Пластиковая вставка в бетонные кольца полимерно композитные кольца elitpolimer.ru.